Tulokset

 

 

Näyttelyn ROP-tulokset julkaistaan näyttelyn kuluessa.


Tulokset näkyvät netissä kehien valmistuttua.
Tuloksista huolehtii SHOWLINK

 

 

 

 

Lauantaina arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 4, 5, 6, 9

Sunnuntaina arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 3, 7, 8, 10

 

 

» Siirry tuloksiin tästä

 

 

Kuvat © DogXpress

 

BEST IN SHOW Tuomari Silva Zeferino, Portugal

 

1. skotlanninterrieri Quaint Quincent, om. Tuuliniemi Arja, Espoo
2. villakoira, toy Haydee's D-Jay, om. Korhonen Anni, Kuopio
3. shar pei Secret Line's Jack The Ripper, om. Sorsa Merja, Karjalohja
4. saluki Aziz Karim, om. Piili-Sinkkonen Päivi, Laukaa

 

 

Ryhmän parhaat

FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Kavcic Marija, Slovenia


1. sileäkarvainen collie Clingstone's Make My Day, om. Asikainen Satu, Riihimäki


2. shetlanninlammaskoira Sweet Me Believe In Dream, om. Ojala Niina, Tampere


3. brienpaimenkoira / briardi Kirmix Quinta De La Rosa, om. Hiekkanen Sari


4. australiankelpie Royal Coctail Jubileum Shot, om. Määttänen Taina, Jyväskylä


FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Van Den Berg Hans, Netherlands


1. shar pei Secret Line's Jack The Ripper, om. Sorsa Merja, Karjalohja


2. pyreneittenkoira Chenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Juulia Ja Tuulia, Loimaa


3. newfoundlandinkoira Goldbear's Knock On Wood, om. Rajala Sinikka, Kangasala


4. berninpaimenkoira Vinkizz Supreme, om. Koskiranta-Rask Minna, Sasi


FCI 3 - Terrierit
Tuomari Homem De Mello Jose, Portugal


1. skotlanninterrieri Quaint Quincent, om. Tuuliniemi Arja, Espoo


2. sileäkarvainen kettuterrieri Texforrier Worth It, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Juulia, Villähde


3. yorkshirenterrieri Declans Globetrotter, om. Toivanen Markku & Toivanen Kaija, Akaa


4. jackrussellinterrieri Ell-Ell's Kingdom Hearts, om. Lövdahl Fast Lena & Lövdahl Fast Martin & Lamkën Lena, Ruotsi


FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Doval Sanchez Jose M, Spain


1. kääpiömäyräkoira karkeakarvainen Angelina Pet Vitoraz, om. Timonen Unto & Miettinen Sampo, Hyvinkää


2. kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen Quincas Ois Livin' La Vida Loca, om. Snellman Anu & Smahl Susanna & Kiuru Hanna, Nastola


3. kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen Zimerbude Buch, om. Evseeva Olga, Venäjä


4. mäyräkoira, pitkäkarvainen Entice Mini Fable, om. Nummenranta Asta & Toikka Katriina & Vainikka Ville, Topeno


FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Kazmierski Andrzej, Poland


1. amerikanakita Inuline Hard As A Rock, om. Kukkola Hanna & Kukkola Laura & Hagström Rickard


2. suomenlapinkoira Peikkovuoren Caesar, om. Miettinen Jaana & Miettinen Taina, Paakkila


3. akita Takumachi Go Shun'you Kensha, om. Vahvelainen Noora, Hämeenkyrö


4. alaskanmalamuutti Boundless Icefield Of Unesdala, om. Engström Maritta & Seppi Päivi, Lahti


FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Heikkinen-Lehkonen Paula, Luhtikylä


1. grand basset griffon vendéen Hocus Pocus Van Tum-Tums Vriendjes, om. Leinonen Hanna, Sauvo


2. petit basset griffon vendéen Soletrader Just Jazz, om. Bergström Kristina & Robertson Sara, Helsinki


3. vihikoira Badgershill Smoke On The Water, om. Laukkanen Tiina, Kuru


4. suomenajokoira Jänistenherran Celeste, om. Lepistö Jaana, Peräseinäjoki


FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Lehkonen Harri, Luhtikylä


1. spinone Fragola Tempesta Dineve, om. Haarala Pia & Haarala, Pattijoki


2. englanninsetteri Blue Baltic's No Man Left Behind, om. Raski Aliisa, Valkeakoski


3. auvergnenseisoja Wildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Bergsten Kirsti & Bergsten Janette & Cederberg Maarit, Espoo


4. karkeakarvainen saksanseisoja Julius, om. Rajala Siina & Ronko Teemu, Mänttä


FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Vretenicic Miodrag, Montenegro


1. novascotiannoutaja Banietta's Flaming Style, om. Uusitalo Ninni, Pori


2. espanjanvesikoira Aquacrest Magic Mike, om. Kahri Katariina & Uurtola-Kahri Päivi & Haapanen Noora, Helsinki


3. kultainennoutaja Pepstep Hipster's Choice, om. Tuuliainen Inkeri, Espoo


4. fieldspanieli Noblefield's Champagne And Kisses, om. Vaskelainen Tiia, Tavinsalmi


FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Urschitz Iris, Austria


1. villakoira, toy Haydee's D-Jay, om. Korhonen Anni, Kuopio


2. villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen Canmoy's Ms Obama, om. Porthen Kristiina, Helsinki


3. mopsi Royalgrowl The Hope, om. Ojala Ilpo & Kyngäs Veera, Kiiminki


4. bolognese Bounien Odds Ever In Favor, om. Nieminen Erja & Sinervo Eveliina, Nummela


FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Vantu Cristian, Romania


1. saluki Aziz Karim, om. Piili-Sinkkonen Päivi, Laukaa


2. afgaaninvinttikoira Amal Salang Coeur D'coeurs, om. Shirokov Denis, Venäjä


3. italianvinttikoira Soltar's Shahansha, om. Lillstrang-Von Wendt Jukka, Ilmajoki


4. whippet C'mere Oz The Great, om. Mannila Pia, Vantaa



6.5.2017 Lauantai

Paras veteraani Tuomari Eerola Tapio, Turenki


1. tiibetinterrieri Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, om. Salo Tarja, Mäntsälä


2. lapinporokoira Suukkosuun Shamaani, om. Laitinen Sari & Hiltunen Pinja, Kajaani


3. villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen Canmoy's Ms Obama, om. Porthen Kristiina, Helsinki


4. australiankelpie Royal Coctail Jubileum Shot, om. Määttänen Taina, Jyväskylä

Paras kasvattajaryhmä Tuomari Nilsson Kurt, Sweden


1. sileäkarvainen collie Clingstone's, Asikainen Satu


2. bolognese Bounien, Nieminen Erja & Sinervo Eveliina, Nummela


3. suomenlapinkoira Peikkovuoren, Miettinen Taina & Friman Ari


4. rhodesiankoira Bawabu, Laakso Satu

7.5.2017 Sunnuntai

Paras veteraani Tuomari Dolejsova Olga, Czech Republic


1. whippet Fanfare's Too Cool To Care, om. Jyläntö Jaana, Turku


2. novascotiannoutaja Banietta's Flaming Style, om. Uusitalo Ninni, Pori


3. punainen irlanninsetteri Original Gigglin Glenda, om. Lehto Krista, Tampere


4. berninpaimenkoira Ovunque Di Fanum Fortunae, om. Äijö Anne, Tampere

Paras kasvattajaryhmä Tuomari Heikkinen-Lehkonen Paula, Luhtikylä

 


1. englanninspringerspanieli Adamant's, Hovila Tarja


2. vehnäterrieri Kaapelinkulman, Lahti Eila & Sirén Satu


3. amerikancockerspanieli Happy Hullabaloo, Hämäläinen Karoliina, Loimaa


4. tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen Edendane's, Salmi-Aalto Teija

 

 

 

6.5.2017 Lauantai Junior Handler SM-osakilpailu


BIS SM-osakilpailu


1. Jokela Sara, Nurmijärvi


2. Nemlander Nella, Luhtajoki

 

10–13 v.
Tuomari Raittinen Anni
1. Nemlander Nella, Luhtajoki
2. Kokkarinen Alina, Helsinki
3. Kivinen Elsa, Lahti
4. Rantala Aleksi, Parola
5. Ruuni Ella, Turku

14–17 v.
Tuomari Raittinen Anni
1. Jokela Sara, Nurmijärvi
2. Leikkola Emmi, Ruuhijärvi
3. Nykänen Lotta, Otava
4. Pirhonen Emmi-Lotta, Pori
5. Riikonen Mirette, Naantali

Piirinmestaruus
Tuomari Raittinen Anni
1. Kovalainen Sofia, Pirkkala
2. Lähde Johanna, Akaa
3. Paasikangas Tiia, Kärjenniemi
4. Ahonen Mila, Pälkäne
5. Tuominen Pinja, Kärjenniemi

Junior handler sunnuntai 7.5. (PMV-karsintakisa.)

1. Mikkonen Emma, Jyväskylä

2. Rönhovde Claudia, Kauniainen

3. Snellman Sabrina, Hyvinkää

4. Kivimäki Eveliina, Seinäjoki

5. Ruuni Ella, Turku